KONDA İnteraktif

KONDA olarak her bireyin, aktörün ve kurumun toplumsal yapıyı anlaması gerektiğini düşünüyoruz.

KONDA Araştırma Şirketi olarak 10 yılda 100’ü aşkın araştırmada 300 bine yakın kişiyle görüştük; birbirinden farklı 50’den fazla konuyu inceledik ve siyasetçi, yatırımcı, finans uzmanı, holding yöneticisi, bürokrat, akademisyen, medya mensubu veya teknokrat her kesimden herkes için verisi ve sözü olan KONDA VERİ AMBARI’nı oluşturduk. Bizler bu verileri kullanarak başta abonelerimiz olmak üzere tüm kamuoyuna analizler ve yorumlar sunuyoruz. Ayrıca, araştırmaların veri setlerini de web sitemizden paylaşıyoruz.

Küresel ara buzul dönem olarak tarif edebileceğimiz şu günlerden geçerken ülkemiz kendi iç dinamiklerinin de etkisiyle bu süreci daha yoğun çatışmalı, gerilimli ve korku temelli bir ruh haliyle yaşıyor. Bu sürecin içinde KONDA kendisine, sürece ve aktörlere, bilgi üreterek katkıda bulunmayı görev edindi. Tam da bu nedenle olabildiğince çok bilgiyi, uygulamayı ve raporu kamuoyu ile paylaşmaya, verilerimizi akademik kurumlara, üniversitelere ve ilgilenenlere açmaya çalışıyoruz.

Bu bakış açısıyla verilerimizi ilgilenen herkesin incelemesini ve kendi ilgi alanına dair bulgularını ortaya çıkarmasını istiyoruz. Bunun için de etkileşimli veri görselleştirme sistemimiz olan KONDA İnteraktif’i kamuoyunun incelemelerine sunuyoruz.

Bir araştırma kurumu tarafından ülkemizde benzeri yapılmamış, Dünya’da da örneği çok nadir görülebilen böylesi bir kamusal hizmeti gerçekleştirmekten memnunuz.

Faydalı olması ümidiyle,

KONDA Araştırma ve Danışmanlık A.Ş.