KONDA İNTERAKTİF
Konda Veri Ambarından Üretilmiştir

TR100_2022

Türkiye 100 Kişi Olsaydı

Bu gösterimde yer alan dağılımlar 18 yaş üstü nüfusu temsil ediyor. Türkiye toplumunun farklı alanlardaki durumunu ortaya koyan bu oranların hesaplamaları, KONDA Barometresi kapsamında 11 yıl boyunca, Türkiye genelinde yaptığımız 125 araştırmaya ve 2008-2018 arasında 3 kez tekrarlanmış KONDA Hayat Tarzları Araştırmasının verilerine dayanmaktadır.
En son 2021 araştırmalarına dayanan oranlar 10 yıl öncesiyle de karşılaştırılmıştır.

Sadece KONDA araştırma verilerine dayanan bu gösterim Türkiye toplumunun yüksek çözünürlüklü bir fotoğrafına dilediğiniz kadar bakmanızı sağlıyor. 10 yıllık değişimi incelediğinizdeyse toplumun ortaya koyduğu hikayeyi algılama şansınız olacak.


Çalışmayı incelemek için sayfayı sürekli aşağı sürükleyebilirsiniz.

Bu gösterimde yer alan dağılımlar KONDA Barometresi ve KONDA Hayat Tarzları Araştırmalarının verilerinden derlenmiştir. Gösterimdeki oranların büyük bir kısmı o yıl gerçekleştirilmiş, aynı örneklem yönteminin uygulandığı 11 farklı araştırmanın toplu verisinden hesaplanmıştır. Bazı dağılımlar ise o sene içinde gerçekleştirilmiş tek bir araştırmanın verisine dayandığı gibi, birden fazla araştırmanın bileşik verisinden de faydalanılmış olabilir. Bu gösterimde yer alan oranların her biri en az 2700, en fazla da 33 bin kişilik verilerden faydalanarak hesaplanmıştır.

Farklı veri madenciliği raporları için bizimle iletişime geçebilirsiniz: [email protected]


Uygulama: Verimuch